Czechia office:
India office:

N Novinky

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Indie a návratu do ČR

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

Velvyslanectví informuje o vývoji pandemie koronaviru v Indii, o důležitých opatřeních, jež byla v této souvislosti přijata a o podmínkách, za nichž mohou občané České republiky vstoupit na území Indie. Cestování do Indie se v současné době nedoporučuje, neboť země čelí třetí vlně pandemie onemocnění covid-19. Počty nových případů strmě rostou na celém území Indie, přičemž na většině míst je zavedena řada restriktivních opatření.  Cestující musí počítat s tím, že se po příjezdu do Indie musí uchýlit do karantény v jím zvoleném místě na dobu 8-14 dní v závislosti na místě příletu. Vlastní program tak lze plánovat až po skončení karantény.

Pokud navštěvujete tyto stránky častěji, připravili jsme pro Vás úplně na konci textu shrnutí posledních změn, abyste je nemuseli v textu níže hledat.

Informace o cizozemských opatřeních týkajících se cestování vycházejí z veřejně dostupných zdrojů monitorovaných velvyslanectvím ČR v Dillí. S ohledem na dynamický vývoj situace se pravidla mohou rychle měnit a nelze tedy zaručit, že poskytnuté informace k opatřením cizích států jsou vždy aktuální. Informace o cizozemských opatřeních zveřejněné na těchto stránkách proto nemají povahu oficiálních sdělení cizozemského orgánu a nemají tak právní závaznost.  

Velvyslanectví upozorňuje na to, že každý cestující do Indie se musí podrobně seznámit s podmínkami vstupu a pobytu v tom či onom svazovém státě. Informace o aktuálním vývoji jsou k dispozici na portálech svazových vlád, resp. na portále centrální vlády https://www.mygov.in/covid-19/.

Zdroj: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/indie.html

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831