Czechia office:
India office:

N Novinky

INDCHAM vedla delegaci na Nagpur Defense Summit 2019

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dne 28. - 1. března 2019 uspořádalo sdružení Vidarbha Defence Industries Association (VDIA) summit investory ze zbrojního průmyslu zaměřen i na české a slovenské obranné společnosti. Hostitelem akce byl Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM, (retd.) Předseda VDIA a člen představenstva jinđch s Dr. Ajay Kumar, tajemníkem ministerstva obrany, indické vlády, Dr. Satheesh Reddy, předsedou DRDO (obranný výzkum a Organizace pro rozvoj), Lt.Gen. SK Upadhaya AVSM, SM, VSM, generální tajemník (zakázky), indická armáda, prezident Shri Anand Bhade APAC - Tata Technologies Ltd, Shri Devendraji Fadnavis, Chief Ministr státu Maharashtra, Shri Satyanarayana Nandlal Nuwal - předseda - Solar Group, Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - viceprezident leteckého štábu (včas) indického letectví (retd.) a mnoho dalších vysoce postavených důstojníků a předsedů obranných společností se zúčastnilo dvoudenní summit.

Indická obchodní komora v České republice dostala možnost vést delegaci z Česka i Slovenska. Bývalý velvyslanec SR v Indii Žigmund Bertók spolu s Alexandrem Horvathem, viceprezidentem a COO INDCHAMu v SR byli vedoucí delegace. Z Česka a Slovenska se zúčastnili následující společnosti - CSM Industry (UDS), Cargen Start (Startéry a alternátory), Way Industries (Božena), ESET (endpoint security systems), Innovatrics (Biometrické ids), Incoff Aerospace (tvůrci dronů a avionika letadla Shark) , Dr. Peter Slavik Advokát a členové představenstva Indické obchodní komory.

Asociace VDIA byla nedávno založena jako sdružení obranného a leteckého průmyslu ve státě Maharashtra. Jejím cílem je vytvořit a vybudovat soběstačný průmyslový Hub se společným úsilím prostřednictvím instalace nejmodernějších technologií, které jsou dostupné po celém světě, a tak transformovat, spolupracovat a vytvářet hodnoty v životním prostředí. Cílem dvoudenního summitu bylo lépe poznat slovenské obranné společnosti, jejich produkty, cílovou skupinu nebo sektor v rámci obrany a společně naplánovat vstup na trh do Indie.

Lídři průmyslu spolu s osobami s rozhodovacími pravomocemi z obranných firem z Česka a Slovenska diskutovali o možnosti programu Make-in-Indie, možnosti montážní výroby VDIH Defence Hub a jiné

Výlet do Indie byl poměrně rozsáhlý, delegace začala v Dillí, po summitu v Nagpur se přestěhovala do města Chennai, odtud odpočinek v Andamanských ostrovech, zpět do Kalkaty, Bombaj, Dubaj a domů.


- - 4 května, 2019 - -

Daniel Revucky, VP & COO

Indická obchodní komora v České republice

 

Fotky z cesty:

Vážení hosté a představitelé summitu

Česká a Slovenská delegace na pódiu.

Summit v Nagpur měl mnoho návštěvníků z různých oblastí od armády, námořnictva až po letectvo.

Lt.Gen. Ravindra Thodge přednesl projev o důležitosti výroby v Indii a spolupráci mezi českými i slovenskými obrannými společnostmi a indickou armádou.

Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - Vice Chief of the Air Staff (VCAS) Indického letectva (retd.) s Alexander Horváthom and Žigmundom Bertókom z INDCHAM vedli diskusi o potenciálu českých i slovenských firem a produktu vzdušných sil (drony, bezpilotní letadla, komponenty)

Spoločná fotka s Master General Ordinance (Vedúci nákupu indické armády) Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM Lt.Gen.Thodge (retd.) and ninejší MGO Indické armády Lt.Gen. S.K Upadhaya AVSM, SM, VSM

Alexander Horvath, viceprezident a COO INDCHAM SR, hovoří o tom, jak důležitá je pro Česko i Slovensko jako strategického partnera Indie, a vyzývá k tomu, aby se členové české a slovenské vlády věnovali více pozornosti vztahům s Indií na všech úrovních včetně obrany.

Neco Desert Tech navšívili medzičasem i Slovensko.

Nakonec relax na Andamanských ostrovech. (Mezi Indií a Thajskem). Andaman a Nicobar patří Indie a z Chennai, nebo Kolikátého je to jen hodinový let.

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831