Czechia office:
India office:

N Novinky

EU-India Innovation Meetup – Otevření inovační platformy v New Delhi

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Nové Dillí, 11. října 2018: Evropská unie spustila pilotní iniciativu mezi Indií a Evropou, která se snaží spojovat inovátorů, začínající podnikatele a inkubátorů z obou stran na spolupráci. Cílem je podpořit rozvoj v oblasti inovací mezi Indií a Evropou.

Úsilí o tuto iniciativu pochází ze summitu Indie a EU, který se konal 6. října 2017, kde se dva lídři dohodli mimo jiné na posílení spolupráce v oblasti výzkumu a nejdůležitější "usilovat o posílenou spolupráci v oblasti inovací a technologického rozvoje s cílem posílit spolupráci mezi evropským a indickým průmyslem a začínajícími ekosystémů. "

V rámci této iniciativy byla v New Delhi spuštěna platforma EU, která sdružuje evropské subjekty v oblasti inovací působících v Indii s cílem podpořit inovační partnerství mezi EU a Indií prostřednictvím společných iniciativ a akcí pod "evropskou vlajkou", podporovat evropských výzkumníků, inovátorů a podnikatelů.

Kromě toho účastníci měli příležitost k výměně názorů s panelem lídrů EU a Indie a odborníků na inovace přihlédnutím vzájemné ekosystémy a strategická agenda. Panel složený z oddělení vědy a techniky (DST), oddělení biotechnologie pro tuto příležitost, kterou zastupuje Birac (rada pro výzkum v oblasti biotechnologického výzkumu, podnik Indie vlády) nití Aayog a Invest Indie, nastínila ekosystém v Indii a úlohu a způsoby mezinárodní spolupráce v oblasti inovací. Několik aktérů sdílelo své zkušenosti a osvědčené postupy ve spolupráci mezi Evropou a Indií.

Setkání platformy poslouchalo i první zjištění setkání inkubátorů z Evropy a Indie, kteří se sešli v Bengaluru 8. a 9. října 2018 na dvou dnech a kteří všichni uvítali příležitost setkat se a sdílet nápady na to, jak se může zlepšit společná tvořivost. Obě strany se navzájem naučili hodně a usoudili, že podpora další interakce a harmonizace je nezbytná.

V důsledku této spolupráce mezi účastníky a ostatními zúčastněnými stranami vzrostlo vzájemné porozumění inovačního systému každého regionu a způsob podnikání.

Z brainstormingu a různých pracovních skupin vytvořených v rámci platformy se již objevily některé nápady na další kroky. EU se nyní zavázala pokračovat v dialogu s Indií na úrovni aktérů v oblasti inovací ze soukromého a veřejného sektoru, aby zjistila, jak například může být organizován, spoluorganizován společný pracovní prostor pro evropské začínající Startup v Indii, startupových eventů v Indii a přinést indické začínající startup do Evropy a prosazovat lepší inovační rámcové podmínky pro evropské inovátory pro indickou vládu.

 

EU logo delegation

Při této příležitosti velvyslanec EU Tomasz Kozlowski řekl, že "rozšiřování strategického partnerství mezi EU a Indií s inovačním rozměrem vytvořením této inovační platformy bude dále posilovat a modernizovat spolupráci mezi Evropou a Indií. Řekl, že platforma podpoří a urychlí závazky, které EU a Indie přijali v oblastech čisté energie, okružní energie, vodohospodářského partnerství nebo udržitelné urbanizace a inteligentních měst. "

Paní Signe Rats, zástupkyně generálního ředitele pro výzkum a inovace, Evropská komise, která navštívila Indii při této příležitosti, uvedla, že byla velmi ohromena tím, co viděl a poučila o indickém inovačním ekosystému a doufala, že po této pilotní iniciativě "EU se zapojí do dialogu s Indií, aby zjistila, jak mohou obě strany přijmout opatření na posílení inovačního partnerství mezi EU a Indií, jak to udělali naši lídři v říjnu 2017. Zapojením se do inovací se investuje do budoucnosti a urychluje potřeba že síť pro inkubátory a akcelerátory mezi EU a Indií, která byla spuštěna v Bengaluru, vytvoří synergie a společně vytvoří nové inovace na řešení problémů, kterým čelí obě regiony. "

Na konci inovátoři z Indie a Evropy budou moci spolupracovat a společně nacházet řešení, která řeší globální výzvy, jako je nedostatek vody, změna klimatu, potravinová a energetická bezpečnost.

Jménem Indické obchodní komory v České republice, Harrish Reddy (třetí zprava), VP INDCHAM Indie se zúčastnil summitu a převzal iniciativu v několika formovaných výborech. Těšíme se na uspořádání druhého summitu v Chennai, 22. - 23. listopadu.

 

EU innovation

zdroj: https://eeas.europa.eu/delegations/india/52023/eu-india-innovation-meet-%E2%80%93-innovation-platform-launched-new-delhi_en

 

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831