Czechia office:
India office:

N Novinky

6.Medzinárodný budhistický kongres v Indii

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Indická obchodní a kulturní komora na Slovensku (jinðch), byla pozvána na 6. Mezinárodní buddhistický kongres organizovaný Ministerstvem cestovního ruchu Indie ve spolupráci se státy Maharashtra, Uttar Pradesh a Bihar s návštěvami buddhistických míst Ajanta, Bodhgaya, Nalanda, Rajgir a Sarnath / Varanasi od 22. do 26. srpna 2018. Alexander Horvath, viceprezident Indické obchodní a kulturní komory, se zúčastnil osobně tohoto kongresu a reprezentoval Slovensko spolu s 250 delegáty z 33 zemí světa. Jozef Banáš, známý slovenský spisovatel a Katarína Mičová z cestovní kanceláře BUBO, byly také v delegaci.

Od narození Buddhy uběhlo více než 2500 let, ale ve srovnání s jinými náboženstvími se zachovalo mnohem více důkazů, které Indie prezentuje celému světu. Od jeho rodiště v Lamabani (současná oblast v Nepálu), až po jeho první Osvícení pod Bodhieho stromem v Bodhgaya nedaleko města Gaya ve státě Bihar, k jeho učení a studiu v starověké univerzitě v Nalanda, k jeho prvnímu kázání pro své následovníky v chrámu Sarnath v blízkosti Varanasi, až po konec života Buddhy, který byl zdokumentován ve městě Kushinagar, kde vstoupil do tzv. mahaparinirvány. Všechna tato posvátná místa jsou každoročně navštěvovány miliony buddhistických mnichů a stoupenců z celého světa, přesto, že v Indii tradiční buddhismus skončil s tureckými nájezdy v 11. století našeho letopočtu. Dnes následuje učení Buddhy v Indii už jen okolo 0,7%, protože většina náboženství byla časem absorbována hinduismem.

Buddhismus je čtvrtým největším náboženstvím na světě s 8-10% následovníků světové populace (cca 480 milionů) po křesťanství (33%) a islámu (24%), hinduismu (15%) s největší základnou v Kambodži, Thajsku, Myanmaru, Bhútánu, Číně (včetně Tibetu), Barmy, Srí Lanky, Japonska a dalších zemí východní Asie. Účelem Mezinárodního kongresu bylo informovat zahraniční delegaci o indické podpoře buddhistických míst, jakož i diskutovat o probíhajících problémech, kterým buddhistická komunita čelí v současnosti (v Indii a jinde).

Inaugurace

Po inauguračním zasedání prezidenta Indie, Ram Nath Kovinda, se delegáti mohli zúčastnit různých setkání B2B, G2G a investorů včetně delegátů z cestovního ruchu. Zvláštní pozornost byla věnována panelové diskusi "Role buddhistického dědictví v současné společnosti", kde bylo cítit, že buddhismus má na světě velký problém.

Delegáti z každé země poukázali na to, jak podpořit kláštery, zachování starobylých měst, jakož i finanční zájmy cestovního ruchu a poutních míst. Delegáti ocenili prezentaci ze 7 partnerských států z Indie a jejich buddhistických destinací: Andhra Pradesh, Arunachal Pradesh, Bihar, Gujarat, Madhya Predesh, Maharashtra, Sikkim.

Hledání Buddhy se začalo ve městě Dillí s návštěvou starobylých měst Qutub Minar a Hamayun Tomb. Ačkoli nejsou přímo spojené s buddhismem, delegáti mohli pochopit spojení různých náboženství v architektuře z islámu, hinduismu a křesťanství z 12. století a význam zachování odkazu pro turisty. Mnohé z těchto míst byly zařazeny do seznamu světového dědictví UNESCO.

Qutub Minar byl dokončen v 12. století jako nejvyšší minaret v Indii. Tato ozdobná pětipodlažní věž se zvedá více než 70 metrů a je pokryta složitými řezbami z historiie Qutub éry spolu s nápisy z koránu. Hrobka Humayun se nachází ve velké čtvercové zahradě a je vznešeným mauzoleem postaveným z bílého mramoru a červeného pískovce. Byl navržen jako prototyp pro Taj Mahal v Agře a je vynikajícím příkladem architektury Mughal. Byl postaven v polovině 16. století Haji Begum jako památník vdovy Humayun, hrobka je obklopena zahradami a dalšími hrobkami včetně Humayunovho osobního holiče a hrobky Isa Khana, architekta Taj Mahala.

Aurangabad, štát Maharashtra

Město je centrem cestovního ruchu, které je obklopeno mnohými historickými památkami včetně jeskyní Ajanta a jeskyní Ellora, které jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, jakož i BiBiK Maqbara a Panchakki. Jeskyně Ajanta je soubor přibližně 30 skalnatých památek a buddhistických jeskyní, které se datují od 2. století před n.l. až po 480 n.l. V jeskyních se nacházejí obrazy a skalní stěny popsány jako nejlepší přežívající příklady starověkého indického umění, zejména výrazné obrazy, které prezentují různé gesta, pózy a formy.

Gaya, Štát Bihar

Naše první zastávka byla město Rajgir - bývalé hlavní město státu Magadha z 5. století před naším letopočtem (dnes stát Bihar), které se později vyvinulo do silné Mauryskej říše. Král Bimbisara podle zachovaného písemného svědectví navrhl polovinu království Siddharthvi Buddhovi za PRAVDU. Během této doby Buddha vykonával své "Druhé kolo práva". Později se delegáti přestěhovali do parku Bamboo Veluvana v Mahavihara, který dal král Bimbisara Buddhovi, aby tam vykonával své učení a vytvořil klášter. Následující ráno se delegace přestěhovala do nejposvátnějšího místa všech buddhistických míst - Bodhgaya v chrámovém komplexu Mahabodhi, které je náboženským místem, kde Gautama Buddha získal osvícení (Pali: Bodhi) stromem Bodhi, kde jsme měli možnost meditovat.

Varanasi, štát Uttar Pradesh

Varanasi je nejstarší dokumentovány žijící město s datem 2500 před n.l., které založil lord Shiva jeden ze tří bohů Indie (Brahma, Shiva, Vishnu). Na konci této šestidenní pouti jsme navštívili místo kázání Buddhy - Sarnath, kde jsme sledovali buddhistických mnichů, jak vykonávají své modlitby.

Poděkování za tuto misi a pozvání Slovenska patří Ministerstvu cestovního ruchu Indie jakož i za organizaci této mezinárodní konkláve a spolupráci na mezinárodní úrovni.

Alexander Horváth
Vice President & Chief Operating Officer INDCHAM SR
Board of Directors, Statutory Director

Fotky z cest

 searchingforbuddha1

searchingforbuddha4

searchingforbuddha5

searchingforbuddha6

searchingforbuddha9

searchingforbuddha10

searchingforbuddha12

searchingforbuddha13

searchingforbuddha15

 

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831