Czechia office:
India office:

N Novinky

Firma CSM Industry (UDS 214) v Indii

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dne 17. července 2018 uspořádali zakladatelé Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) summit investorů za přítomnosti premiéra Maharashtra, Shri Devendra Fadnavisa a prezidenta Tata Technologies pro Asia Pacific - Ananda Bhadeho. VDIA zastupoval předseda představenstva, Lt.Gen. Ravindra Thodge (který nedávno na pozvání INDCHAMu navštívil IDEB v Bratislavě). Na setkání se zúčastnil i speciální host, společnost CSM Industry s.r.o., výrobce rypadel a buldozerů - UDS, zastoupený předsedou představenstva Tomášem Marošom a generálním ředitelem Pavlem Šimkovič s cílem hledat partnerství v Indii. Obě strany představila Indická Obchodní Komora a její viceprezident a výkonný ředitel Indie, pan Harish Reddy, byl osobně v Nagpure.

Společnost Tata Technologies Ltd., která je globální poskytovatel inženýrských služeb, podepsala na tomto summitu Memorandum of Understanding (MOU) s Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) na "Made in Vidarbha - Aerospace and Defense". Tato dohoda je v souladu s iniciativou "Make in India" přičemž toto centrum pomůže vytvořit stát Maháráštra jako preferovanou investiční destinaci pro leteckou a obrannou výrobu, podpoří domácí a modernizované technologické schopnosti a rozvine kvalifikované zdroje na podporu malých a středních podniků (MSME) pro globální konkurenceschopné odvětví letectví a obrany. Nagpur se stává strategickým cílem i pro slovenské zbrojařské firmy.

U příležitosti podpisu dohody, předseda VDIA Lt.Gen. Ravindra Thodge řekl: "Naším cílem je vytvořit letecký a obranný výrobní uzel v regionu Nagpur a Vidarbha". "Společnosti jako CSM Industry mohou být pro Hub velkou hodnotou a chtěli bychom přinést více takových společností z Česka a Slovenska", řekl viceprezident INDCHAMu Harish Reddy.

Dne 18. července 2018 skupina pokračovala do centrály společnosti BEML v Bangalore, aby prezentovali společnost a nákladné stroje UDS. Delegaci vedl viceprezident a výkonný ředitel Indické komory v SR, pan Alexander Horváth, dále viceprezident pro indický trh, pan Harish Reddy a výkonný ředitel INDCHAMu pro stát Karantaka - Rohith Ramadas. Od společnosti BEML přišli zástupci obchodních ředitelů z oblasti marketingu a obrany s následném setkání s předsedou představenstva BEML panem Deepak Kumar Hotom. Během setkání si strany vyměnily profily společností a začali diskusi o možné spolupráci v oblasti obrany, hasičstva, těžby se zájmem o montáž strojů UDS v Indii.

Konec podnikatelské mise se uskutečnilo návštěvou honorárního konzula Srí Lanky pana Mahena Kariyawasana v hlavním městě Kolombo, kde členové správní rady jinđch představili možnosti spolupráce na B2B a B2G úrovni. Srí Lanka nabízí širokou škálu příležitostí pro slovenské společnosti a skutečnost, že spolu s Indií sdílejí zónu volného obchodu, je lukrativní možností k prozkoumání.

Fotky z mise

VDIA1

VDIA2

VDIA3

BEML1

BEML2

BEML3

Colombo

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831