Czechia office:
India office:

N Novinky

INDCHAM na DefExpo 2018

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

e dnech 11. až 14. dubna 2018 se konal DEFEXPO 2018 v hlavním městě Tamil Nadu ve městě Chennai v Indii. Indická obchodní komora navštívila touto událost poprvé, kdy přistoupila k jednáním mezi obrannými giganty jako konstrukty Defence, DMD Group, MSM Group, EVPÚ, Virtual Reality Media, Exponet nebo Tomark Aero.

India poprvé představila pozemní, námořní a vnitřní vnitřní bezpečnostní systémy na své dvouleté výstavě na jednom místě v blízkosti města Chennai. Akci zdůraznilo první seriózní pokus Indie, stát se hlavním vojenským výrobcem na světě. Dne 12. dubna to oficiálně oznámil premiér Narendra Modi. Na prohlídce se zúčastnilo působivých 232 zahraničních firem z 32 zemí spolu s 15 pavilony. Akce se zúčastnilo největší množství oficiálních delegací s 63 delegacemi z 58 zemí, které se podpořily tuto událost. Během výstavy se uskutečnilo množství mezinárodních seminářů a konferencí.

Indická obchodní komora ve spolupráci s Vidarbha Defence Industrial Hub (VDIH) ve městě Nagpur, Maharashtra představila možnosti Nagpur Hub obranným společnostem. Počáteční reakce byla velmi pozitivní s dohodnutým následným postupem. Cílem Hubu je přilákat české i slovenské společnosti, aby začali s montáží / výrobou v Nagpur hube a mohli začít podnikat s indickým ministerstvem obrany prostřednictvím programu Make It Indie nebo spoluprací iv oblasti výzkumu a vývoje prostřednictvím organizace DRDO (Department of Research and Development Organization).

Byl to první výlet INDCHAMu do města Chennai ve státě Tamil Nadu a při této příležitosti jsme také mohli otevřít svou šestou kancelář v Indii s místním ředitelem a členem představenstva a místopředsedou vzdělávání panem Venugopolom Mohanem. Během pobytu jsme se setkali se skupinou GMR, která představila Defence Hub v Tamil Nadu (podobně jako Nagpur), což dává více možností pro slovenské společnosti. Třetí Defence Hub ve státě Uttar Pradesh se již přehodnocuje od poslední návštěvy města Lucknow a pokrývá tak všechny tři důležité obranné pásy Indie, které přednesl i premiér Modi jako strategické Hubs pro obranný sektor Indie.

 

Foto:

DefExpo3

DefExpo5

DefExpo8s

DefExpo6

DefExpo1

DefExpo7

 

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831