Czechia office:
India office:

M Mise

Obchodní Mise Na DEFEXPO

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dne 4. - 8. února 2019 se Indická obchodní komora v České republice spolu ze Slovenskou zúčastnila DEFEXPO INDIA 2020 v Lucknow, UP, aby podepsala dlouhodobě dohodnuté memorandum mezi slovenskou společností CSM a státní obrannou společností BEML o dodání prvního společného projektu - Rýpadlo UDS-BEML založené na podvozku BEML (TATRA) 6x6 vyrobené v Indii.

 

Celé setkání a podpis koordinovala Sdružení obranného průmyslu Vidarbha (VDIA) s předsedou Lt. Genenom. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM, (ret.). Thodge je také členem správní rady Indické obchodní komory v České republice. Akce bylo koordinované spolu s panem Rakesh Tauran, prezidentem a generálním ředitelem komory INDCHAM, Alexandrem Horvath, viceprezidentem a obchodním ředitelem společnosti INDCHAM a panem Danielem Revúckým, viceprezidentem a COO INDCHAM v České republice. Dokument MOU podepsal 7.2.2020 předseda CSM Industry, předseda Tomáš Maroš a ředitel obranné divize BEML, pan Shri RH Muralidhara. Na základě podepsaných stran MOU se strany dohodly, že postaví první demo stroj, který se před vstupem do sériové výroby otestuje indickou armádou jako koncového uživatele.

 

Před podpisem proběhly rozsáhlé jednoleté jednání s výsledkem, že společnost CSM Industry vystavovala v stánku BEML svůj 3D model UDS pod značkou BEML, což je velký úspěch pro výrobní společnost ze středního Slovenska.

 

Společnost CSM Industry je tradiční československá technologie postavená a inovovaná od roku 1967 s mnoha úspěšnými inženýrskými misemi (iv obranném sektoru) jako KFOR - Jugoslávie - Kosovo, IFOR - Bosna a Hercegovina (Balkán), ISAF - Afghánistán, OSN - Eritrea. (Afrika), mise OSN - UNPROFOR, operace Irácká svoboda, se uskutečnily s nákladními vozidly UDS. Jsme rádi, že vstupujeme na indický trh a těšíme se na budoucí spolupráci, řekl předseda Tomás M.

 

Indická obchodní komora v České republice oceňuje dlouhodobou spolupráci s Indickým velvyslanectvím na Slovensku při podpoře těchto misí v Indii a při přijímání jednotlivých společností a jejich určených vedoucích představitelů na velvyslanectví při diskusi o ekonomických a obchodních potřebách a podpoře. Od roku 2016 Indická obchodní komora pořádala 12 obchodních misí a úspěšně otevřely dveře Slovenská společnostem jako GA Drilling (Plazmové vrtání), SEAK Energetics (Smart Lighting), ELCOM (Banking Tablets), TOMARK AERO (Small Airplanes), CSM Industry (Excavators), Way Industries (Bozena), ESET (IT Security), Innovatrics (Biometrics), PowerBatt a mnoho dalších.

DEFEXPO_INDCHAM1.jpeg

V stánku BEML. Členové VDIH, CSM a Indické obchodní komory.