Czechia office:
India office:

M Mise

INDCHAM vedla misi na Nagpur Defense Summit

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ve dnech 28. února - 1. března 2019 uspořádalo sdružení Vidarbha Defence Industries Association (VDIA) summit pro investory ze zbrojního průmyslu zaměřen pro české i slovenské obranné společnosti. Hostitelem akce byl Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM, (retd.) Předseda VDIA a člen představenstva INDCHAM s Dr. Ajay Kumar, tajemníkem ministerstva obrany, indické vlády. Indická obchodní komora dostala příležitost vést delegaci z Česka a Slovenska.

Dále tam byli Dr. Satheesh Reddy, predsedom DRDO (obranný výskum a Organizácie pre rozvoj), Lt.Gen. SK Upadhaya AVSM, SM, VSM, generálny tajomník (obstarávanie), indická armáda, prezident Shri Anand Bhade APAC - Tata Technologies Ltd, Shri Devendraji Fadnavis, Chief Minister štátu Maharashtra, Shri Satyanarayan Nandlal Nuwal - predseda - Solar Group, Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - viceprezident leteckého štábu (VCAS) indického letectva (retd.) A mnoho ďalších vysoko postavených dôstojníkov a predsedov obranných spoločností sa zúčastnilo dvojdňový samit.

Indická obchodní komora dostala možnost vést delegaci z Česka a Slovenska. Bývalý velvyslanec SR v Indii Žigmund Bertók spolu s Alexandrem Horvathem, viceprezidentem a COO INDCHAMu byli vedoucí delegace. Ze členú komory se zúčastnili následující společnosti - CSM Industry (UDS), Cargen Start (Startéry a alternátory), Way Industries (Božena), ESET (endpoint security systems), Innovatrics (Biometrické ids), Incoff Aerospace (tvůrci dronů a avionika letadla Shark) , Dr. Peter Slavik Advokát a členové představenstva Indické obchodní komory.

Asociace VDIA byla nedávno založena jako sdružení obranného a leteckého průmyslu ve státě Maharashtra. Jejím cílem je vytvořit a vybudovat soběstačný průmyslový Hub se společným úsilím prostřednictvím instalace nejmodernějších technologií, které jsou dostupné po celém světě, a tak transformovat, spolupracovat a vytvářet hodnoty v životním prostředí. Cílem dvoudenního summitu bylo lépe poznat slovenské obranné společnosti, jejich produkty, cílovou skupinu nebo sektor v rámci obrany a společně naplánovat vstup na trh do Indie.

Lídři průmyslu spolu s osobami s rozhodovacími pravomocemi z obranných firem z Česka i Slovenska diskutovali o možnosti programu Make-in-Indie, možnosti montážní výroby VDIH Defence Hub a jiné

Výlet do Indie byl poměrně rozsáhlý, delegace začala v Dillí, po summitu v Nagpur se přestěhovala do města Chennai, odtud odpočinek v Andamanských ostrovech, zpět do Kalkaty, Bombaj, Dubaj a domů.

Indická obchodní komora v České a Slovenské republice oceňuje dlouhodobou spolupráci s Indickým velvyslanectvím, která podporuje tyto mise v Indii a uvítala jednotlivé společnosti a jejich představitele, aby diskutovali o svých obchodních potřebách a podpoře. Pokud nemůžeme najít obchodní cestu do Indie, pravděpodobně neexistuje.

- - 4 května, 2019 - -

Alexander Horvath, VP & COO

Indická obchodní komora

Fotky z cesty:

 

Vážení hosté a představitelé summitu

Delegace INDCHAMu na pódiu.

Summit v Nagpur měl mnoho návštěvníků z různých oblastí od armády, námořnictva až po letectvo.

Generál Ravindra Thodge přednesl projev o důležitosti výroby v Indii a spolupráci mezi obrannými společnostmi z ČR a SR a indickou armádou.

Air Marshal Shirish Baban Deo, PVSM, AVSM, VM, VSM, ADC - Vice Chief of the Air Staff (VCAS) Indického letectví (retd.) S Alexander Horvathem and Zikmundem Bertók z INDCHAMu vedli diskusi o potenciálu členských firmách a produktoch vzdušných sil (drony, bezpilotní letadla, komponenty)

Společná fotka s Master General Ordinance (Vedoucí nákupu indické armády) Lt.Gen. Ravindra Thodge, PVSM, AVSM, SM, VSM Lt.Gen.Thodge (retd.) And nynější MGO Indické armády Lt.Gen. S.K Upadhaya AVSM, SM, VSM

Alexander Horvath, viceprezident a COO INDCHAM, hovoří o tom, jak důležitá je pro Česko a Slovensko jako strategického partnera Indie, a vyzývá k tomu, aby se členové vlády věnovali více pozornosti vztahům s Indií na všech úrovních včetně obrany.

Neco Desert Tech navštívili mezitím střední Slovensko.

Nakonec relax na Andamanských ostrovech. (Mezi Indií a Thajskem). Andaman a Nicobar patří Indie a z Chennai, nebo Kolkaty o je to jen hodinový let.

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831