Czechia office:
India office:

M Mise

CSM Industry (UDS na TATROVKE) jede do Indie

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dne 17. července 2018 uspořádali zakladatelé Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) summit investorů za přítomnosti státniho ministra Maharashtra, Shri Devendra Fadnavisa a prezidenta Tata Technologies pro Asia Pacific - Ananda Bhadeho. VDIA zastupoval předseda představenstva, Lt.Gen. Ravindra Thodge (který nedávno na pozvání INDCHAMu navštívil IDEB v Bratislavě). Na setkání se zúčastnil i speciální host, společnost CSM Industry s.r.o., výrobce rypadel a buldozerů - UDS na podvozkoch TATRA, zastoupený předsedou představenstva Tomášem Marošom a generálním ředitelem Pavlem Šimkovič s cílem hledat partnerství v Indii. Obě strany představila Indická Obchodní Komora a její viceprezident a výkonný ředitel pre Indiu, pan Harish Reddy, který byl osobně v Nagpuru.

Společnost Tata Technologies Ltd., která je globální poskytovatel inženýrských služeb, podepsala na tomto summitu Memorandum of Understanding (MOU) s Vidarbha Defense Industries Association (VDIA) na "Made in Vidarbha - Aerospace and Defense". Tato dohoda je v souladu s iniciativou "Make in India" přičemž toto centrum pomůže vytvořit stát Maháráštra jako preferovanou investiční destinaci pro leteckou a obrannou výrobu, podpoří domácí a modernizované technologické schopnosti a rozvine kvalifikované zdroje na podporu malých a středních podniků (MSME) pro globální konkurenceschopné odvětví letectví a obrany. Nagpur se stává strategickým cílem i pro české a slovenské zbrojařské firmy.

U příležitosti podpisu dohody, předseda VDIA Lt.Gen. Ravindra Thodge řekl: "Naším cílem je vytvořit letecký a obranný výrobní uzel v regionu Nagpur a Vidarbha". "Společnosti jako CSM Industry mohou být pro Hub velkou hodnotou a chtěli bychom přinést více takových společností z Česka a Slovenska", řekl viceprezident INDCHAMu Harish Reddy.

Dne 18. července 2018 skupina pokračovala do centrály společnosti BEML v Bangalore, aby prezentovali společnost CSM a nákladné stroje UDS. Delegaci vedl viceprezident a výkonný ředitel Indické komory, pan Alexander Horváth, dále viceprezident pro indický trh, pan Harish Reddy a výkonný ředitel INDCHAMu pro stát Karantaka - Rohith Ramadas. Od společnosti BEML přišli zástupci obchodních ředitelů z oblasti marketingu a obrany s následném setkání s předsedou představenstva BEML panem Deepak Kumar Hotom. Během setkání si strany vyměnily profily společností a začali diskusi o možné spolupráci v oblasti obrany, hasičstva, těžby se zájmem o montáž strojů UDS v Indii.

Konec podnikatelské mise se uskutečnilo návštěvou honorárního konzula Srí Lanky pana Mahena Kariyawasana v hlavním městě Kolombo, kde členové správní rady INDCHAMU představili možnosti spolupráce na B2B a B2G úrovni. Srí Lanka nabízí širokou škálu příležitostí pro slovenské společnosti a skutečnost, že spolu s Indií sdílejí zónu volného obchodu, je lukrativní možností k prozkoumání.

 

VDIA1

VDIA2

VDIA3

BEML1

BEML2

BEML3

Colombo

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831