Czechia office:
India office:

M Mise

INDCHAM se zúčastnila DefExpo

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Ve dnech 11. až 14. dubna 2018 se konal DEFEXPO 2018 v hlavním městě Tamil Nadu ve městě Chennai v Indii. Delegaci Slovenké a České republiky vedli Ministerstva obrany spolu se Slovenským a Českým velvyslanectvím v Dillí jménem ministerstva zahraničních věcí. Indická obchodní komora v České republice a Slovenské republice byla také partnerem této události poprvé, kdy přistoupila k jednáním mezi Českou a Slovenskou stranou a Indií spolu se vybranými členmi jako Konstructa Defence, Mesti, CSG, DMD Group, MSM Group, EVPÚ, Virtual Reality Media, Exponet nebo Tomark Aero.

India poprvé představila pozemní, námořní a vnitřní vnitřní bezpečnostní systémy na své dvouleté výstavě na jednom místě v blízkosti města Chennai. Akci zdůraznilo první seriózní pokus Indie, stát se hlavním vojenským výrobcem na světě. Dne 12. dubna to oficiálně oznámil premiér Narendra Modi. Na prohlídce se zúčastnilo působivých 232 zahraničních firem z 32 zemí spolu s 15 pavilony. Akce se zúčastnilo největší množství oficiálních delegací s 63 delegacemi z 58 zemí, které se podpořily tuto událost. Během výstavy se uskutečnilo množství mezinárodních seminářů a konferencí.

Indická obchodní komora v České republice ve spolupráci s Vidarbha Defence Industrial Hub (VDIH) ve městě Nagpur, Maharashtra představila možnosti Nagpur Hub členům a obranným společnostem a Ministerstvu obrany České republiky. Počáteční reakce byla velmi pozitivní s dohodnutým následným postupem. Cílem Hubu je přilákat české a slovenské společnosti, aby začali s montáží / výrobou v Nagpur houbě a mohli začít podnikat s indickým ministerstvem obrany prostřednictvím programu Make It Indie nebo spoluprací iv oblasti výzkumu a vývoje prostřednictvím organizace DRDO (Department of Research and Development Organization).

Byla to první cesta INDCHAMu do města Chennai ve státě Tamil Nadu a při této příležitosti jsme také mohli otevřít svou šestou kancelář v Indii s místním ředitelem a členem představenstva a místopředsedou vzdělávání panem Venugopolom Mohanem. Během pobytu jsme se setkali se skupinou GMR, která představila Defence Hub v Tamil Nadu (podobně jako Nagpur), což dává více možností pro české a slovenské společnosti. Třetí Defence Hub ve státě Uttar Pradesh se již přehodnocuje od poslední návštěvy města Lucknow a pokrývá tak všechny tři důležité obranné pásy Indie, které přednesl i premiér Modi jako strategické Hubs pro obranný sektor Indie.

Foto:

 

DefExpo3

DefExpo5

DefExpo8s

DefExpo6

DefExpo1

DefExpo7

 

Vítejte na stránkách Indické obchodní komory. Budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Jak vám můžeme pomoci?

Email:

info@indianchamber.cz

Tel:

+420 724 740 500

Tel:

+420 602 686 831