Czechia office:
India office:

Holi

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Holi Festival V Indii

Přestože Holi je takový pestrý festival, existují různé aspekty Holi, díky kterým je tak důležitý pro životy Indů. I když nemusí být tak zřejmé, ale bližší pohled a trochu přemýšlení odhalí význam Holi více než jen očima. Od sociokulturního, náboženského k biologickému existují všechny důvody, proč si musíme festival srdečně užívat a chránit jeho důvody. Už jste byli na pravém Holi v Indii? Je to zážitek.

Takže, když je čas na Holi, nezdržujte se a užijte si festival na pódiu účastí s plným nadšením na každé malé tradici související s festivalem.

Mytologický význam

Holi nás přiblíží k našemu náboženství a mytologii, protože je to v podstatě oslava různých legend spojených s festival

Především je to legenda o Prahlad a Hiranyakshyapovi. Legenda říká, že kdysi žil ďábel a mocný král Hiranyakshyap, který se považoval za boha a chtěl, aby ho všichni uctívali. Prahlad začal uctívat svého syna, svého syna, Pána Višnua. Aby se zbavila svého syna, požádala Hiranyakshyap svou sestru Holík, aby vstoupila do planoucího ohně s Prahlad v jejím lůně, protože měla požehnání pro vstup do ohně bez úhony. Legenda říká, že Prahlad byl zachráněn pro svou extrémní oddanost panu, zatímco Holík zaplatila cenu za svou zlověstnou touhu. Tradice pálení Holík nebo "Holík Dahan" vychází hlavně z této legendy.

Holi také slaví legenda Radha a Krišna, která popisuje extrémně potěšení, které Krišna aplikoval na Radha a další Gopi. Tento žert Krishna se později stal trendem a součástí svatých svatých.

Mytologie také uvádí, že Holi je oslavou smrti Ogressa Pootanu, který se pokusil zabít dítě Krišny tím, že mu nakrmil jedovaté mléko.

Další legendou o Holi, která je v jižní Indii mimořádně populární, je legenda lorda Shiva a Kaamadeva. Podle legendy lidé na jihu oslavují oběť lorda vášně Kaamadeva, který riskoval svůj život, aby odvolal lorda Šivy z meditace a zachránil svět.

Populární je i legenda Ogress Dhundhi, která zvykla trápit děti v království Raghu a nakonec byla vyhnána žertem dětí v den Holi. Děti, které se dosud přesvědčovali o své víře v legendu, hrají žerty a zneužívají jejich v čase Holík Dahan.

Kulturní význam

Oslava různých legend spojených s Holi ujišťuje lidí o síle pravdy, protože morálkou všech těchto legend je konečné vítězství dobra nad zlem. Legenda o Hiranyakashyapovi a Prahlad také poukazuje na skutečnost, že extrémní oddanost Bohu se vyplácí, protože Bůh vždy bere svého pravého oddaného do svého útulku.

 

Všechny tyto legendy pomáhají lidem sledovat dobré chování v jejich životě a věří v to, že jsou pravdivé. Je to mimořádně důležité v moderní společnosti, když se tak mnoho lidí uchýlí k špatným praktikám pro malé zisky a mučí toho, kdo je upřímný. Holi pomáhá lidem věřit v to, že jsou pravdiví a čestní, a také bojovat proti zlu.

 

Kromě toho se holi oslavují v období roku, kdy jsou pole v plném květu a lidé očekávají dobrou úrodu. To dává lidem dobrý důvod k radosti, radost a ponoření se do ducha Holi.